Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Dopravní policisté prap. Uchytil a nprap. Košťáková postupují do národního kola soutěže v řízení křižovatek

19. 05. 2014

Již 8. ročník soutěže dopravních policistů v řízení provozu na křižovatce pokyny policistů, která se konala  v závěru minulého týdne na liberecké frekventované křižovatce ulic Švermova, Žitavská a Jungmannova vyhrál prap. Ota Uchytil, z místního dopravního inspektorátu.

Vítěz letošní soutěže,  která se uskutečnila pod záštitou krajského  radního pro dopravu  Vladimíra Mastníka,  vloni získal stříbrnou medaili a letos dosáhl na metu nejvyšší.

Na druhém místě skončila Jana Košťáková z Oddělení silničního dohledu Odboru dopravní policie Krajského ředitelství Libereckého kraje a jako třetí skončil Václav Langr z českolipského dopravního inspektorátu. První dva postupují do celorepublikového kola, které se koná v září v Mostu.

"Komise se při hodnocení zaměřila především na přesnost a srozumitelnost prováděných pokynů, zhodnocení bezpečnostní situace na křižovatce, plynulost odbavování všech směrů a samozřejmě i na celkový dojem a jistotu prováděných úkonů," vysvětlila krajská  policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Za každý dopravní inspektorát Libereckého kraje (Liberec, Semily, Česká Lípa a Jablonec nad Nisou) soutěžili dva dopravní policisté a dále se soutěže zúčastnili dva dopravní policisté Krajského družstva silničního dozoru Liberec. V sídle Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje soutěžící policisté absolvovali zkušební test z pravidel provozu na pozemních komunikacích pro skupinu C. Následně tak jako v uplynulých letech jednotliví soutěžící řídili provoz pokyny policisty na křižovatce ulic Švermova – Žitavská (u viaduktu), vždy po dobu 5 minut. Předsedou sedmičlenné odborné hodnotící komise (zástupci Policie ČR a jeden pracovník Krajského úřadu Libereckého kraje, odboru dopravy) byl pplk. Mgr. Lukáš Pavlík, z Ředitelství služby dopravní policie, Policejního prezídia ČR Praha.    

Pořadí:

  1. prap. Ota Uchytil (Dopravní inspektorát Liberec)
  2. pprap. Jana Košťáková (Krajské ředitelství policie Libereckého kraje, OSDP)
  3. prap. Václav Langr (Dopravní inspektorát Česká Lípa)

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588

dfagad