Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Dopravní policisté soutěžili v řízení provozu na křižovatce

02. 06. 2017

Již 11. ročník soutěže dopravních policistů v řízení provozu na křižovatce pokyny policisty se ve středu 31. května uskutečnil v Liberci. Nejlepším policistou se stal prap. Ota Uchytil z Dopravního inspektorátu Jablonec nad Nisou, který vyhrál krajskou soutěž již po čtvrté a po druhé získal putovní pohár. Zároveň bude Liberecký kraj reprezentovat na celostátním kole.

 

Za každý dopravní inspektorát Libereckého kraje (Liberec, Semily, Česká Lípa a Jablonec nad Nisou) soutěžili dva dopravní policisté a dále se soutěže zúčastnili dva dopravní policisté z Oddělení silničního dohledu při Odboru služby dopravní policie krajského ředitelství PČR Libereckého kraje. V sídle Krajského ředitelství policie Libereckého kraje soutěžící policisté absolvovali zkušební test z pravidel provozu na pozemních komunikacích pro skupinu C. Novinkou byl „Test odborných znalostí“, ve kterém odpovídali policisté celkem na 15 otázek. Poté se policisté přesunuli na křižovatku ulic Švermova – Žitavská (u viaduktu), kde probíhala praktická část soutěže. Regulovčíci tak řídili provoz pokyny policisty vždy po dobu 5 minut.

 

Předsedou sedmičlenné odborné hodnotící komise složené ze zástupců Policie ČR, Krajského úřadu Libereckého kraje, odboru dopravy byl pplk. Michal Hodboď, z Ředitelství služby dopravní policie, Policejního prezídia ČR Praha. Soutěž pořádal Liberecký kraj, odbor dopravy ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie ČR Libereckého kraje.

 

Vyhodnocení soutěže se konalo v budově Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Zástupci Krajského úřadu Libereckého kraje, odboru dopravy a Policie České republiky ocenili znalosti a zdokonalování soutěžících a zároveň konstatovali, že řidičům chybí zkušenosti, jelikož se s řízením křižovatky na pokyny policisty v praxi již nesetkávají.         

 

Nejlepší policisté:

  1. prap. Ota Uchytil (Dopravní inspektorát Jablonec nad Nisou)
  2. pprap. Ondřej Řičičář (Dopravní inspektorát Česká Lípa)
  3. prap. Václav Langr (Dopravní inspektorát Česká Lípa)

 

První dva policisté budou reprezentovat Liberecký kraj na celorepublikové soutěži dopravních policistů v řízení provozu na pozemních komunikacích pokyny policisty, která se bude konat 14. září 2017 v Brně.           

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226308
Mobil: 725259891

dfagad