Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Dopravní snídaně s BESIPem řešila i nejhorší nehodové lokality v LK

26. 11. 2014

Pokračování celorepublikové akce „Dopravní snídaně s BESIPem“ se uskutečnilo 20. Listopadu v Centru Babylon v Liberci.

Dopravní snídaně je projektem pravidelných společenských setkání špičkových odborníků na dopravní infrastrukturu, dopravní inženýrství a bezpečnost dopravy.

„Smyslem akce je vzájemná výměna názorů na pozitivní i negativní trendy v oboru dopravní infrastruktury, prezentace nových technologií, otázky etických, společenských a kulturních norem, spojených s budováním a provozem dopravní infrastruktury a především komunikace,“ uvedl Vladimír Mastník, člen rady Libereckého kraje, odpovědný za resort dopravy.

Program byl rozdělen do tří bloků. První byl věnován představení myšlenky „Vize 0“ a vyhodnocení Národní strategie bezpečnosti silničního provozu. Témata představil Ing. Josef Mikulík, CSc. z Centra dopravního výzkumu, v.v.i. Následně vystoupil plk. Mgr. Jaroslav Řehák, vedoucí odboru služby dopravní policie, krajského ředitelství policie Libereckého kraje, který podrobně informoval o nehodovosti v Libereckém kraji a prioritách dopravní policie pro příští rok.

V rámci druhého bloku Dopravní snídaně se odborníci ze společnosti RSE Projekt s.r.o. zaměřili na konkrétní nehodové lokality v našem kraji. K diskuzi byly vybrány 4 nehodové lokality:

  • Křižovatka silnic I/9 - I/38 – III/26832 Jestřebí;
  • Úsek silnice R 35 u obce Jeřmanice
  • Křižovatka silnic I/13 – II/270 u Jablonného v Podještědí
  • Mimoúrovňová křižovatka - Rádelský mlýn na silnici R 35

Na všech místech dochází k vážným dopravním nehodám a zúčastněnými byly diskutovány možnosti zlepšení stavu.

„Jsem rád, že se podobné akce dějí. Zazněly zajímavé informace o postupech a spolupráci v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Podívali jsme se na nehodová místa a diskutovali o možnostech úprav, tak aby zde nedocházelo k vážným dopravním nehodám. Za Liberecký kraj jsem byl potěšen, že se nám daří naplňovat cíle stanovené národní strategií bezpečnosti a doufám, že tento dobrý trend udržíme i v dalších letech,“ řekl Vladimír Mastník,

Třetí blok konference byl určen partnerům, kteří prezentovali svůj přínos pro zvýšení bezpečnosti infrastruktury.

Více informací o akci dopravní snídaně nejen v Libereckém kraji na webu http://www.dopravnisnidane.cz

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588

dfagad