Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hlavní silnice do průmyslové zóny Jih projde rekonstrukcí

26. 06. 2018

Rekonstrukce ulice České mládeže začne s prvním červencovým dnem. Celková obnova více než jednoho kilometru silnice s označením III/2784 včetně dvou kruhových objezdů a systému odvodnění bude trvat 105 dnů. Liberecký kraj zaplatí za rekonstrukci 38.486.470 Kč včetně DPH.

Silnice III/2784 je významnou dopravní spojnicí do liberecké průmyslové zóny Jih. Délka rekonstruovaného úseku je 1.131 m. Liberecký kraj zaplatí nejen obnovu povrchu vozovky včetně dvou okružních křižovatek Kubelíkova a Nisa, ale i dopravní značení a také čištění a obnovu prvků odvodnění. „Havarijní stav obou okružních křižovatek, špatné podloží a v neposlední řadě také vysoká hlučnost nás vede k tomu opravit ulici České mládeže už letos,“ říká náměstek hejtmana pro dopravu a investice Marek Pieter. Zvýšené hladiny hluku naměřila také krajská hygienická stanice. „Proto v rámci rekonstrukce plánujeme na vozovku položit takzvaný tichý asfalt, který přispěje ke snížení hluku a vibrací z projíždějící dopravy,“ vysvětluje náměstek.

Kraj řeší i druhou přístupovou cestu do jižní průmyslové oblasti, která ale měla být už dávno vybudována s tehdy se rodící zónou. „V současné době projede ulicí České mládeže ve všední den téměř 17.000 vozidel a jejich počet bude neustále vzrůstat. Není možné, aby všichni řidiči byli odkázáni jen na jedinou komunikaci do jedné ze dvou klíčových výrobních zón a strpěli dennodenně nekonečné autokolony,“ doplňuje snahu Libereckého kraje jeho hejtman Martin Půta. „Bohužel rekonstrukci nemůžeme odkládat, protože Ředitelství silnic a dálnic ČR v nejbližších letech bude opravovat průtah městem a tunel na silnici I/35. Souběžná opravy by znamenaly dopravní kolaps,“ upřesňuje hejtman.

Částečně uzavřít silnici III/2784 plánuje kraj na 105 dní. „Předpokládáme, že opravený úsek bude zcela zprůjezdněn v polovině října tohoto roku,“ upřesňuje náměstek Pieter. Po dobu opravy bude silnice ve směru od silnice I/35 jednosměrná. Objízdné trasy stanovil Magistrát města Liberce společně s Krajským policejním ředitelstvím Libereckého kraje. „Ve směru od silnice I/35 z Prahy do průmyslové zóny Jih bude ulice České mládeže jednosměrná. Dále bude doprava směřována přes ulici Průmyslová, Heyrovského, Puškinova a přes ulici Minkovickou s následným napojením na I/35,“ vysvětluje přístupnost pro řidiče náměstek Pieter. Provoz v Puškinově ulici až po křižovatku s ulicí Sklářskou bude také jednosměrný. Autobusy veřejné linkové dopravy budou využívat stanovené objízdné trasy. Z důvodu uzavírky pozemní komunikace ve vlastnictví statutárního města Liberec v ulici Švermova nebude možné ulici Švermovu využít jako objízdnou trasu, a to až do 22. července 2018.

Liberecký kraj také oslovil Policii České republiky, aby měsíc před plánovanou uzavírkou a v době jejího trvání intenzivně kontrolovala dodržování dopravního znační v oblasti průmyslové zóny, zejména pak v ulici Heyrovského. „Na celou situaci jsme připraveni, dočasnou uzavírku provozu a objízdné trasy jsme detailně projednali a plánovali i ve spolupráci s Magistrátem města Liberec a Krajským úřadem Libereckého kraje. Je nepochybné, že rekonstrukce silnice bude pro motoristy komplikací, nicméně i naše hlídky budou v prvních dnech uzavírky po dobu 24 hodin dohlížet na provoz v inkriminovaných úsecích a prioritou pro ně nebude represe, ale spíše prevence a pomoc motoristům. Naším cílem je také informovanost Liberečanů a návštěvníků Liberce o tomto dočasném dopravním opatření a možnosti využití objízdných tras i jejich případných úpravách,“ sdělil krajský policejní ředitel plukovník Vladislav Husák.

Prezentaci Policie ČR najdete ZDE

Bc. Lenka Klimentová
lenka.klimentova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 606781410

dfagad