Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

K Obřímu sudu na Javorníku opravuje kraj silnici, práce probíhají za úplné uzavírky

04. 08. 2017

Liberecký kraj zahájil dlouho očekávanou rekonstrukci silnice III. třídy č. 03520, která vede k turistickému cíli Obří sud nad Jeřmanicemi. Stavební práce jsou natolik rozsáhlé, že vyžadují úplnou uzavírku provozu. Doprava je povolena pouze rezidentům, ostatní auta po silnici neprojedou, turisté musí využít lanovku nebo jít pěšky. Stavba za 16,5 mil. Kč je financována z rozpočtu kraje. Probíhat bude po třech úsecích a definitivně hotovo by mělo být do 3. prosince 2017.

Rekonstrukcí projde úsek dlouhý skoro 1,5 km. Stavební firma opraví kryt vozovky včetně všech konstrukčních vrstev, obnoví stávající odvodnění silnice a zrekonstruuje šest propustků. Součástí prací je i pročištění podélných silničních příkopů a doplnění krajnic. Stavbu realizuje společnost PORR a.s. za 16.524.970 Kč včetně DPH, což je 72 % předpokládané hodnoty veřejné zakázky.

„V letošním roce probíhají rekonstrukce i dalších krajských silnic v turisticky navštěvovaných lokalitách. V současné době se pracuje například na silnici III. třídy v Českém ráji, konkrétně v Troskovicích, v oblasti Krkonoš na Benecku a v Jizerských horách budou zmodernizovány silnice v Josefově Dole, Albrechticích nebo v Janově nad Nisou,“ uvádí Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek s tím, že letos Liberecký kraj plánuje proinvestovat zhruba 800 mil. Kč. 

Bc. Žitná (Dědková) Markéta
marketa.zitna@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

dfagad

Zadejte text