ať víme, jak to na našem webu žije?

K průmyslové zóně na Horkách u Staré Paky vede modernizovaná silnice

14. 09. 2016

Rekonstrukcí a rozšířením prošla během léta krajská silnice III/2931 v obci Horka u Staré Paky na Semilsku. Její slavnostní otevření se uskuteční v pondělí 19. září od 15:00 hodin za účasti zástupců Libereckého kraje, Krajské správy silnic LK, obce, zhotovitele a dalších hostů.

Modernizace silnice spočívala zejména v rozšíření zpevněné části. Stavební práce zahrnovaly také výstavbu chodníku, parkovacího zálivu pro nákladní automobily, úpravu veřejného osvětlení a rekonstrukci i odvodnění dešťové kanalizace.

Stavbu prováděla společnost Skanska a.s. za 6,5 mil. Kč. Financována byla z rozpočtu Libereckého kraje a obce Horka u Staré Paky. Ta ze svého zaplatila 1,2 mil. Kč za výstavbu chodníku a úpravu osvětlení.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz