Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

K zámku Sychrov se řidiči brzy dostanou po nové silnici

20. 07. 2015

Liberecký kraj dnes zahájil rekonstrukci silnice III/2791 v Radimovicích, tedy hojně využívané přístupové komunikace k oblíbenému zámku Sychrov. Celkové náklady na stavbu přijdou na více než 6,7 mil. Kč.

„Celoplošná oprava silnice III/2791 bude postupně probíhat v úseku dlouhém 1,9 km, který spojuje obce Radimovice a Husu se silnicí R 35,“ říká vedoucí odboru dopravy Jan Čáp. Stavební práce zahrnují obnovu nezpevněných krajnic a odvodnění, opravu stmelených vrstev, provedení vodících proužků a středové čáry a doplnění směrových sloupků.

Po zbrusu nové silnici se řidiči svezou nejpozději do konce srpna letošního roku, kdy by měla být oprava dokončena. „Rekonstrukce této silnice je nutná. Je hojně využívána místními obyvateli i turisty, protože zámek Sychrov je nejnavštěvovanější památkou v Libereckém kraji. Věřím, že příjemnější jízdu všichni ocení,“ uvedl hejtman LK Martin Půta.

Během stavby budou platit částečná dopravní omezení, krátkodobou úplnou uzavírku si vyžádá pouze pokládka asfaltu.

Stavbu na základě výběrového řízení provádí společnost Porr a.s. za 6.747.419,80 Kč s DPH. Akce je z 85 % spolufinancována ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Mapa se stavebními akcemi, které jsou realizovány za pomoci SFDI, je zveřejněna na internetových stránkách kraje odboru dopravy /getFile/id:946019/lastUpdateDate:null.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

dfagad

Zadejte text