Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů ovládli žáci z Lomnice nad Popelkou

10. 06. 2015

Na dětském dopravním hřišti v Jablonci nad Nisou se koncem minulého týdne uskutečnilo krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Akci uspořádal Liberecký kraj společně se statutárním městem Jablonec nad Nisou, Týmem silniční bezpečnosti, Městskou policií Liberec, Českým červeným křížem a Besipem.

Krajského kola se zúčastnilo celkem 60 dětí ve dvou věkových kategoriích. Soutěžní družstva byla tvořena 2 dívkami a 2 chlapci. V první kategorii soutěžili žáci 5. a 6. ročníků a ve druhé kategorii žáci 7. a 9. ročníků ZŠ. „Děti za dva dny absolvovaly celkem pět soutěžních disciplín – znalostní test z pravidel silničního provozu, práci s mapou, zdravovědu, na jízdním kole pak předvedly jízdu zručnosti a nakolik ovládají praktické řešení dopravních situací,“ uvedl Jan Polák, koordinátor bezpečnosti silničního provozu Libereckého kraje.

Výsledky družstev byly dány součtem trestných bodů jejich jednotlivých členů. Vítězná družstva budou reprezentovat Liberecký kraj v celorepublikovém finále, které se uskuteční ve dnech 16. - 18. června 2015 v Chomutově a Kadani. V letošním roce v soutěži opět dominovala ZŠ Lomnice nad Popelkou. Její žáci se umístili na prvním místě v obou věkových kategoriích družstev. Rovněž tak v soutěži jednotlivců se žáci lomnické školy umístili na prvních místech.

„Dopravní soutěž mladých cyklistů přispívá k efektivitě celého systému dopravní výchovy dětí. Liberecký kraj podporuje nejen tuto soutěž, ale i další programy, které jsou její součástí. Významně například podporujeme dopravní hřiště a výuku, která na nich probíhá. Pořádáme také vlastní akce za účelem snížení následků dopravních nehod dětí,“ doplnil Vladimír Mastník, člen rady kraje pověřený řízením rezortu dopravy.

Jablonec nad Nisou patří mezi nejaktivnější města, které se zabývají prevencí v oblasti dopravní bezpečnosti. Jablonecké dopravní hřiště je tak celoročně velmi vytížené. V rámci dopravní výchovy, která cílí především na žáky 4. tříd základních škol, projde ročně výukou na hřišti okolo 2 500 dětí. Další děti pak absolvují výuku v rámci doprovodných a prázdninových programů. Ročně tak hřiště navštíví přes 6 000 dětí.

„V letošním roce věnujeme dopravní bezpečnosti dětí větší pozornost. Opět otevíráme dopravní hřiště o prázdninách i pro veřejnost. Částečně ho dovybavíme novými koly a pokusíme se najít i prostředky na jeho další rozvoj. Zapojili jsme se také do celorepublikové kampaně „Chraňme naše děti“ s cílem dostat dopravní výchovu i mezi rodiče,“ uvedl Pavel Svoboda, náměstek primátora města Jablonce nad Nisou pro oblast humanitní.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

dfagad

Zadejte text