Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Policejní ředitel i hejtman Libereckého kraje děkují policistům za práci

05. 01. 2017

První velké přívaly sněhu způsobily komplikace v dopravě v celém Libereckém kraji. Policisté vyjíždějí denně k několika desítkám nehod, kolizí na silnicích je oproti běžným dnům až o osmdesát procent více.

Kvůli sněhu museli být také úplně uzavřeny i některé silnice pro nákladní dopravu. Pro řidiče kamiónů jsou uzavřeny dvě silnice I. třídy k bývalým hraničním přechodům do Polska, úsek silnice č. 10 z Tanvaldu na Harrachov a silnice č. 13 z Mníšku přes Frýdlant na Habartice a také silnice z Oldřichova na Hranicích směrem na Raspenavu. Veškeré tyto silniční tahy jsou osazeny zákazovými dopravními značkami, které řidiče kamiónů varují před vjezdem do těchto míst. Kromě dopravního značení jsou na místě ale i policisté, kteří nepřetržitě, po dobu 24 hodin, kontrolují a dohlížejí na respektování těchto zákazů.

Na každodenní nasazení policistů pozitivně reagovali také starosta Frýdlantu Dan Ramzer a Jaroslav Demčák z Hejnic, telefonicky kontaktoval krajského ředitele plukovníka Vladislava Husáka také hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který ocenil práci policistů. „Chtěl bych všem policistům a policistkám, kteří jsou v inkriminovaných místech a kontrolují, zda řidiči nákladní dopravy dodržují a respektují patřičné zákazy, opravdu moc poděkovat za jejich nasazení. Všichni víme, jaké jsou nepříjemné a komplikované povětrnostní podmínky, včera s malými přestávkami velmi hustě sněžilo.  Policisté i přesto fungují na jedničku,“ sdělil hejtman.

Rovněž i plukovník Husák velice kladně hodnotil práci policistů v terénu. „Podmínky nejsou nikterak příjemné, situaci komplikuje sněžení, vítr, mráz. Být v těchto podmínkách nepřetržitě několik hodin venku není určitě jednoduché, ale kolegové vše zvládají. Moc si vážím jejich práce i přístupu a rovněž se připojuji s poděkováním,“ vzkázal policistům krajský ředitel plukovník Vladislav Husák.

TZ KŘP Libereckého kraje/mjr. Bc. Vlasta Suchánková

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

dfagad

Zadejte text