Provoz na silnicích I/13 a I/10 pro nákladní vozidla je obnoven

11. 01. 2017

AKTUALIZOVÁNO 12.1.: V průběhu dne bude opět zesilovat vítr a ve večerních hodinách očekáváme další sněhové srážky (v horských oblastech intenzivní), v noci dojde k opětovnému uzavření komunikaci I/10 v úseku Tanvald – Harrachov (st. hranice) pro nákladní vozidla nad 3,5t, proto doporučujeme i nadále pro nákladní vozidla využívat hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici I/35. Ve vyšších polohách stále platí možnost výskytu sněhových jazyků.

AKTUALIZOVÁNO: Provoz na obou úsecích silnic I/13 (Mníšek - Dětřichov) a I/10 (Tanvald - Harrachov) je pro nákladní vozidla nad 3,5 t plně obnoven.

Vzhledem k aktuální předpovědi počasí bude ve středu 11. ledna ve večerních hodinách uzavřen provoz na silnicích I/13 v úseku Mníšek – Dětřichov a I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, a to pro nákladní vozidla nad 3,5 t (s výjimkou autobusů).

V 19:00 hod. bude uzavřen provoz na silnici I/13 v úseku Mníšek - Dětřichov pro nákladní vozidla nad 3,5 t (s výjimkou autobusů).
V návaznosti na toto opatření bude aktivováno veškeré dopravní značení s výše uvedeným omezením, na jeho dodržování bude dohlížet Policie ČR.

Uzavírka bude platná do odvolání a otevření úseku pro kamionovou dopravu bude závislé na aktuálním stavu vozovky.

Informace o aktuální sjízdnosti v uvedené lokalitě můžete získat na www.dopravniinfo.cz nebo na nepřetržitém dispečerském pracovišti EUROVIA CS, a.s. Liberec - tel. 731 601 229.

Provoz na silnici I/13 v úseku Mníšek - Dětřichov není nijak omezen pro osobní dopravu ani autobusovou dopravu.

V 18:00 hod. bude uzavřen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 t (s výjimkou autobusů).
V návaznosti na toto opatření bude aktivováno veškeré dopravní značení s výše uvedeným omezením, na jeho dodržování bude dohlížet Policie ČR ve spolupráci s MP Tanvald. Doporučená alternativní trasa pro nákladní vozidla nad 3,5t je přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici I/35. Apelujeme na řidiče nákladních vozidel, aby v době uzavírky využili alternativní trasu a nepokoušeli se projet uzavřeným úsekem.

Uzavírka bude platná do odvolání. Otevření úseku pro kamionovou dopravu bude závislé na aktuálním stavu vozovky v průběhu pátku 13.1.2017. Informace o aktuální sjízdnosti v uvedené lokalitě můžete získat na www.dopravniinfo.cz nebo na nepřetržitém dispečerském pracovišti Silnice LK a.s., Nová Ves u Jablonce nad Nisou - tel: 724 535 034.

Provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem není nijak omezen pro osobní dopravu ani autobusovou dopravu.

V odpoledních až večerních hodinách dne 11.1. očekáváme na horách intenzivní sněhové srážky doprovázené větrem. Oba faktory budou komplikovat dopravu (zejména nákladní dopravu), na horách očekáváme tvorbu sněhových jazyků či závějí. Řidiči by měli být připraveni na náhlou změnu počasí a přizpůsobit tomu styl jízdy. Doporučujeme kvalitní zimní výbavu (zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku), při cestách do hor dostatek pohonných hmot, sněhové řetězy atd. Na horách očekáváme v následujících 36 hodinách i 50 cm nového sněhu, při silném větru lokálně i více. V průběhu večera pod 400 m n.m. se může objevit déšť se sněhem, který může i namrzat – možnost tvorby náledí.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz