Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rekonstrukce silnic zkomplikuje dopravu v Rovensku pod Troskami

30. 06. 2015

Rekonstrukce krajských silnic II/282 a III/2821 změní od středy 1. července režim uzavírky v Rovensku pod Troskami. Nová dopravní omezení se dotknou také autobusových linek. Stavební práce budou probíhat v rámci akce „Odkanalizování Rovenska pod Troskami“.

Křižovatka Na Týně bude zcela uzavřena a nadále zůstanou neprůjezdné ulice Revoluční, Komenského a Tyršova.

Liberecký kraj se na této akci podílí opravou silnic II/282 a III/2821, jejíž náklady činí 20 mil. Kč. „Rekonstrukce zahrnuje odvodnění, změnu výškového vedení vozovek – zejména v lokalitě u školy, frézování, pokládku asfaltových vrstev a obnovu asfaltového krytu. Dále jsou nutné přeložky inženýrských sítí, vybudování přechodů a dopravního značení,“ popisuje chystané stavební práce krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Upozornění pro cestující, kteří využívají autobusovou dopravu:
Od 1. 7. 2015 se z pohledu autobusové dopravy výrazně mění režim uzavírky v Rovensku pod Troskami. Z tohoto důvodu je nutné upravit i platné výlukové jízdní řády, a to následujícím způsobem:

Linka 350 Liberec – Turnov – Jičín:

 • Bude omezeno zajíždění do Rovenska p. Tr., a to u spojů, které zajišťovaly dopravu dětí do/ze ZŠ (náhrada linky 542 přes Semínovu Lhotu).
 • Přidáno zajetí do Rovenska p. Tr. u spoje 4 (6:28) jako náhrada zrušenou část spoje 542/4 v úseku Rovensko p. Tr. – Borek.

Linka 358 Turnov – Karlovice – Rovensko p. Tr.

 • Všechny spoje začínají a končí v Rovensku p. Tr. u školy.
 • Pro cestování z Turnova do Žernova, Veselé, Holenic je nutné vždy přestoupit v Rovensku p. Tr. u školy (zastávka u hřbitova) a přejít cca 250 m stavbou, kde v blízkosti křižovatky Na Týně bude provizorní otočka autobusů linky 542 a 553 (směr Žernov). Při cestě opačným směrem je postup analogický.

Linka 542 Semily – Rovensko p. Tr. – Troskovice

 • Spoje v úseku Troskovice – Rovensko p. Tr. budou i nadále vedeny po objízdné trase přes Radvánovice, 1. ranní spoj 1 bude rozdělen, spoje končící/výchozí v Borku budou zrušeny (náhrada vlakem, případně linkou 350), pouze spoj 7 pojede po objízdné trase přes Lestkov skrz Rovensko p. Tr. až do Semil.
 • Zajíždění do Tatobit u odpoledních spojů 7 a 11 bylo z důvodu nedostatku času a na základě analýzy využití (=pouze školní děti) po dobu letních prázdnin zrušeno. Odpolední spojení z Tatobit do Semil je zajištěno pravidelně s přestupy v Zeleném háji.
 • Poslední podvečerní spoj 16 do Troskovic pojede o 35 min dříve na základě požadavku obce Troskovice. Poslední spojení do Troskovic od Turnova tedy bude spojem 350/17 (odjezd Turnov 16:33) s cca 20-ti minutovým přestupem v Borku. Tato změna by od 30. 8. 2015 měla být ukotvena i v „nevýlukovém“ jízdním řádu.
 • Pro cestování z Turnova do Žernova, Veselé je nutné vždy přestoupit v Rovensku p. Tr. u školy (zastávka u hřbitova) a přejít cca 250 m stavbou, kde v blízkosti křižovatky Na Týně bude provizorní otočka autobusů linky 542 a 553 (směr Žernov). Při cestě opačným směrem je postup analogický.

Linka 553 Lomnice n. Pop. – Holenice – Rovensko p. Tr.

 • Podvečerní spoj 17 pojede z oběhových důvodů z Rovenska p. Tr. o cca 40 min později.
 • Večerní spoj z Turnova pojede přes Újezd p. Tr., Holenice a Dráčov do Lomnice n. Pop.
 • Pro cestování z Turnova do Žernova, Veselé, Holenic je nutné vždy přestoupit v Rovensku p. Tr. u školy (zastávka u hřbitova) a přejít cca 250 m stavbou, kde v blízkosti křižovatky Na Týně bude provizorní otočka autobusů linky 542 a 553 (směr Žernov). Při cestě opačným směrem je postup analogický.

Linka 591 Semily – Kozákov – Rovensko p. Tr. – Jičín (cyklobus) - platí stávající výlukový jízdní řád (spoje zajíždí do Rovenska p. Tr. obousměrně od Ktové).

Předpokládané ukončení uzavírky je 31. srpna 2015.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

dfagad