S novým jízdním řádem přibude spojů mezi Libercem a Mladou Boleslaví

08. 12. 2016

Od neděle 11. prosince, kdy začnou platit nové jízdní řády, bude posíleno autobusové přímé spojení Liberecka s Mladoboleslavskem. V pracovní dny budou jezdit čtyři páry nových spojů a o víkendu dva.

V současnosti zajišťuje přímé spojení z Liberce do Mladé Boleslavi linka č. 360 dopravce ČSAD Liberec s osmi páry spojů v pracovní dny, dvěma páry v sobotu a čtyřmi v neděli. Ta je v celém úseku zařazena do Integrovaného dopravního systému IDOL, a cestující tak mohou bez omezení využívat výhod levnějšího integrovaného jízdného včetně časových kupónů.

S novými jízdními řády přibydou tři páry spojů v pracovní dny na lince 360 a jeden expresní pár, další dva páry pojedou o víkendu na nové dálkové lince č. 630 z Frýdlantska směřující až do Prahy. „Spojení Liberecka s Mladoboleslavskem vnímáme jako velmi důležité. Jde o propojení dvou silných regionů, mezi kterými dojíždí mnoho cestujících jak do zaměstnání, tak do škol,“ říká Marek Pieter, náměstek pověřený řízením rezortu dopravy, investic a veřejných zakázek. „Věříme, že rozšíření nabídky spojení pomůže zvýšit přepravní podíl veřejné dopravy v této relaci,“ doplňuje Pieter.

Nové spoje pojedou v pracovní dny z Liberce v časech 6:35, 7:35, 11:35 a 14:35 a z Mladé Boleslavi v 5:10, 9:10, 13:10 a 16:40. „S rozšířením dojde ke zlepšení dopravního spojení studentů z Liberce do Mladé Boleslavi a odpoledne zpět. Především ranní školní spoj do Mladé Boleslavi citelně chyběl, k čemuž jsme opakovaně obdrželi od cestujících připomínky,“ uvádí Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti KORID LK. „Další autobusy vyplňují velké časové prodlevy mezi spoji a věříme, že i ty si najdou své cestující,“ doplňuje Pospíšil.

Všechny nové spoje budou plně zaintegrovány do Integrovaného dopravního systému IDOL. Nové spoje linky 360 bude zajišťovat dopravce ARRIVA Střední Čechy autobusem, který je plně vybavený podle kritérií Standardů IDOL včetně informačních systémů. Dopravcem na lince 630 bude ČSAD Liberec.

Novinkou je také to, že na spoje jedoucí na směny do a ze Škoda Auto nasadí ČSAD Liberec 15ti metrový autobus, který má kapacitu až 63 sedících cestujících. „Ve spolupráci s dopravcem jsme tak reagovali na zvýšený počet cestujících v těchto spojích,“ uzavřel Pospíšil.

Všechny potřebné informace ke změnám jízdních řádů v Libereckém kraji naleznou cestující na webu www.iidol.cz.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz