Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Uzavírka na Dlouhém Mostě

04. 09. 2015

Od neděle 6. září do soboty 12. září 2015 je plánována uzavírka železničního přejezdu v obci Dlouhý Most. Tato uzavírka má značný dopad na provoz regionálních autobusových linek 540 081 Liberec – Hodkovice nad Mohelkou – Český Dub a 540 340 Liberec – Hodkovice nad Mohelkou – Turnov. Spoje těchto linek budou vedeny po objízdných trasách a to ve dvou základních variantách.

První část pojede ve směru od Liberce – Doubí na zastávku Dlouhý Most,u tří lip, zde se otočí a sjede zpět po „staré silnici“ k nájezdu na I/35. Odtud pojede přímo až do Hodkovic (pouze vybrané spoje zajíždějí na zastávku Jeřmanice,hl.sil.).

Druhá část ve směru od Liberce, resp. Doubí najede rovnou na silnici I/35, po ní pojede na sjezd Jeřmanice a přes obec pokračuje kolem nádraží a zastávku Dlouhý Most, u pekárny nad železniční přejezd v Dlouhém Mostě, kde bude zároveň zřízeno provizorní stání zastávky U tří lip (v jízdním řádu vyznačeno dodatkem „nást. nad přejezdem“). Odtud dále spoje pokračují přes Záskalí do Hodkovic.

Obdobné opatření samozřejmě platí i v opačném směru.

Jednotlivé spoje jsou vedeny tak, aby se trasy pokud možno střídaly (v prokladu obou linek). 

Výjimky představují večerní spoj v pracovní dny s odjezdem v 22:50 z Liberce do Českého Dubu a také část víkendových spojů ve směru z Liberce do Českého Dubu a Turnova, které projedou obě větve, tzn. jak na Dlouhý Most a zpět, tak i přes Záskalí.

Časy odjezdů spojů z Liberce zůstávají nezměněny, dojezdy do cílových zastávek ale z důvodu delší jízdní doby v některých případech mohou být o 5 - 15 minut později. Rovněž spoje z Českého Dubu, Hodkovic a Turnova pojedou v některých případech o 5 – 15 minut později.

Prosíme cestující, aby při plánování svých cest věnovali zvýšenou pozornost popsaným opatřením a zároveň omluvili možné komplikace v dopravě.

Výlukové jízdní řády jsou ke stažení na webu: http://www.iidol.cz/aktuality/693:uzavirka-na-dlouhem-moste.html.

 

 

 

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

dfagad