Uzavírka železničního přejezdu na Dlouhém Mostě omezí autobusové linky

Bc. Dědková Markéta

tisková mluvčí kraje a krajského úřadu

• 13. 05. 2016 10:24

Uzavírka železničního přejezdu na silnici III/ 27814 v obci Dlouhý Most omezí na tři dny autobusovou dopravu. Od pondělí 16. května (od 7:30 hodin) do středy 18. května (do 19:30 hodin) budou upraveny linky 081 Liberec – Hodkovice nad Mohelkou – Český Dub a 340 Liberec – Hodkovice nad Mohelkou – Turnov.

Uzavírka se dotkne pouze přejezdu, z důvodu úpravy nájezdu, ne opravy železniční trati. To znamená, že provoz vlaků zůstane zachován bez omezení.

Popis opatření pro jednotlivé dny:

Pondělí 16. 5., uzavírka začne v 7:30
Počínaje spojem č. 37 linky 081 (tj. v 7:30 z Liberce do Hodkovic) pojedou všechny spoje od Liberce do zastávky Dlouhý Most,U tří lip, kde se otočí, sjedou zpět do Minkovic, dále po silnici I/35 do zastávky Jeřmanice,křiž., přes zastávky Dlouhý Most,u pekárny na Dlouhý Most,Javorník a dále po své trase. Obdobné to bude v opačném směru.

Výjimky:
Odpolední spoje č. 9, 33 a 35 linky 081 (tj. s odjezdem v 13:00 z Liberce do Českého Dubu; v 13:55 z Liberce do Hodkovic a v 15:00 z Liberce do Hodkovic), které mají pravidelnou trasu z Dlouhého Mostu přes Jeřmanice a dále po silnici I/35 přímo do Hodkovic, vynechají zastávky Dlouhý Most,u pekárny a Jeřmanice,křiž., náhradou zastaví v zastávce Jeřmanice,hl.silnice.

Večerní spoje č. 26 a 28 linky 340 (tj. s odjezdem v 20:35 z Turnova do Liberce a v 22:26 z Turnova do Liberce) vynechají zastávky Jeřmanice,křiž. a Dlouhý Most,u pekárny. Náhradou bude zastávka Jeřmanice,hl.sil. (odjezd  v 20:53 a 22:45). Ze sjezdu Doubí tyto spoje pojedou na Dlouhý  Most,u tří lip a zpět a dále do Liberce.

Úterý 17.5.
Ranní spoje č. 30 a 32 linky 081 (tj. s odjezdem v 4:45 z Hodkovic do Liberce a v 6:10 z Hodkovic do Liberce) nepojedou do zastávek Dlouhý Most,u pekárny a Jeřmanice,křiž. Náhradou zastaví v zastávce Jeřmanice,hl.sil. Ze sjezdu Doubí tyto spoje pojedou na Dlouhý  Most,U tří lip a zpět.

Ranní „školní“ spoj č. 70 (s pravidelným odjezdem v 7:05 ze zastávky Jeřmanice,křiž. do Liberce) vynechá zastávky Jeřmanice,křiž.  a Dlouhý Most,u pekárny, ale bude výchozí až ze zastávky Dlouhý Most,U tří lip (odjezd 7:14). Dále pojede své trase dle jízdního řádu.

Ranní spoje č. 5 a 7 linky 340 (tj. v 6:30 z Liberce do Turnova  a v 7:10 z Liberce do Turnova) ve směru z Liberce vynechají zastávky Liberec,Vesec,rozc.MinkoviceDlouhý Most,U tří lip, ale v Doubí najedou rovnou na silnici D35, po ní pojedou až do Jeřmanic, kde sjedou přes zastávky Dlouhý Most,u pekárny a Jeřmanice,křiž; dále po své trase přes Javorník, Záskalí a Hodkovice do Turnova.

Náhradou za tyto spoje pojede mimořádný autobusový spoj v úseku Liberec – Dlouhý Most,U tří lip s odjezdem cca v 6:40 z Liberce,aut.nádr. (s ohledem na obrat od předchozího spoje z Hodkovic do Liberce může jet o něco později).

Ranní spoje č. 4 a 6 linky 340 (tj. v 5:30 z Turnova do Liberce a v 6:30 z Turnova do Liberce) ve směru od Turnova/ Hodkovic nepojedou do zastávek Dlouhý Most,U tří Lip (pravidelný odjezd 6:09 a 7:09) až Liberec,Vesec, rozc.Minkovice, ale od Záskalí budou pokračovat po objízdné trase přes Jeřmanice a po D35 dále směr Doubí – Rochlice - Liberec,aut.nádr.

Dále platí stejná opatření jako v pondělí 16. 5.

Středa 18.5.
Od rána do 19:30 hodin budou platit stejná opatření jako v úterý 17. 5.; v případě dřívějšího ukončení uzavírky mohou spoje pokračovat po své trase dle jízdního řádu.

U všech ostatních spojů, které nejsou uvedeny výše, zůstane zachována obsluha všech zastávek. V obci Dlouhý Most bude navíc instalována provizorní zastávka nad železničním přejezdem (mezi pravidelnými zastávkami Dlouhý Most, Javorník a Dlouhý Most,pekárna.)

S ohledem na délku uzavírky není vydán zvláštní výlukový jízdní řád, je však nutné počítat se zpožděním dotčených spojů v délce 10 – 15 minut.

U některých spojů linky 081 z Hodkovic do Českého Dubu budou proto mimořádně prodlouženy čekací doby vybraných přípojů takto:

Spoj č. 57 s prav. odjezdem z Hodkovic, aut.nádr. v 9:05 čeká v zastávce Hodkovice, křiž. na spoj 5 linky 081 od Liberce nejvýše do 9:15.

Spoj č. 59 s prav. odjezdem  z Hodkovic, aut.nádr. v 13:05 čeká v zastávce Hodkovice, křiž. na spoj 13 linky 340 od Liberce nejvýše do 13:20.

Spoj č. 65 s prav. odjezdem  z Hodkovic, aut.nádr. v 17:05 čeká v zastávce Hodkovice, křiž. na spoj 19 linky 340 od Liberce nejvýše do 17:20.