Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

V Mimoni začala oprava silnice vedoucí přes náměstí 1. máje

06. 08. 2015

Liberecký kraj zahájil další z řady oprav silnic financovaných z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Tento týden začaly stavební práce na silnici II/268 na nám. 1. máje v Mimoni, která se nachází v historické části města.

Opravou projde úsek dlouhý necelých 150 metrů. V délce 77 metrů dojde k obnově svrchních asfaltobetonových vrstev. Ve zbylé části budou vyměněny porušené konstrukční vrstvy a žulovou dlažbu nahradí asfaltobetonový povrch. Součástí prací je také oprava chodníků a obnova tří přechodů pro chodce včetně instalace jejich osvětlení. Během stavby budou platit částečná dopravní omezení, úplnou uzavírku si vyžádá pouze pokládka obrusných vrstev na teplou spáru.

„Tato stavba je dalším příkladem dobré spolupráce dvou investorů, a to města a kraje. U stavebního objektu silnice II/268 je investorem Liberecký kraj, opravu místní komunikace a chodníků ze svého rozpočtu zaplatí město Mimoň,“ říká krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Stavbu na základě výběrového řízení provádí společnost SaM silnice a mosty Děčín a.s. za necelé dva miliony korun bez DPH. Část akce týkající se opravy silnice II/268 je spolufinancována z 85 % ze Státního fondu dopravní infrastruktury. 

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

dfagad

Zadejte text