Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Z Desné až nad lyžařský areál Černá Říčka vede opravená silnice

29. 07. 2015

Liberecký kraj koncem června dokončil rekonstrukci silnice II/290 z Desné na Černou Říčku, tedy hojně využívané přístupové cesty do vyhledávané oblasti Jizerských hor. Ve středu 29. července se uskutečnilo její slavnostní otevření za účasti náměstka hejtmana Marka Pietera, zástupců Krajské správy silnic LK, projektantů, zhotovitelské firmy a dalších hostů.

Kompletní rekonstrukcí prošel úsek komunikace II/290 dlouhý více než 2 km, a to od mezinárodní silnice I/10 na Harrachov z Desné směrem na Souš až nad lyžařský areál Černá Říčka, včetně rekonstrukce dvou mostů Schindlerově ulici v Desné. Práce zahrnovaly také vyčištění příkopů, obnovu všech propustků, osazení svodidel, zábradlí, nového svislého dopravního značení a údržbu vodorovného dopravního značení.

„Původní vozovka byla ve špatném, místy až v havarijním stavu. Byla porušena hloubkovou korozí, trhlinami a výtluky opravovanými asfaltovou směsí. V krátké době jde o otevření další silnice vedoucí do oblíbené oblasti Jizerských hor, koncem června jsme otevřeli komunikaci z Kořenova do Horního Polubného. Věřím, že zlepšenou infrastrukturu ocení nejen místní obyvatelé, ale i návštěvníci,“ říká krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Na nutnost opravy silnice upozornil také náměstek hejtmana Marek Pieter. „Komunikace se naposledy opravovala před třiceti lety. Je populární i mezi cyklisty, pro které nebyla místy již bezpečná. Mám radost, že se silnici tak důležitou pro cestovní ruch, spojuje lyžařský areál Černá Říčka, vodní nádrž Souš a Frýdlantsko s Tanvaldskem, podařilo konečně opravit.“

Projekt „Rekonstrukce silnice II/290 Desná – Černá Říčka" byl financovaný z Regionálního operačního programu (ROP) NUTS II Severovýchod v oblasti podpory „Rozvoj regionální silniční dopravní infrastruktury“. Stavbu na základě výběrového řízení prováděla společnost Metrostav a.s. za téměř 19 mil. Kč bez DPH, z toho cca 16,5 mil. Kč bez DPH je hrazeno z dotací EU a více než 2 mil. Kč bez DPH zaplatil ze svého rozpočtu Liberecký kraj.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624

dfagad

Zadejte text