Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Začala rekonstrukce mostu v Dubici. Objízdné trasy jsou dlouhé, ale nezbytné

05. 04. 2022

Od pondělí 4. dubna začala rekonstrukce mostu v Dubici, který je součástí stavby silnice III/2624 Česká Lípa – Kozly. Plná uzavírka mostu omezí pro obyvatele a firmy dopravní spojení centra České Lípy s částí za Robečským potokem (směrem na Kozly).

„Plán na rekonstrukci mostu jsme projednali se zástupci města Česká Lípa a samozřejmě také s Policií České republiky. Pěší budou převedeni po provizorní lávce. Pro motorovou dopravu vzniknou poměrně dlouhé objízdné trasy. Pro nákladní vozidla to bude až 20 kilometrů, osobní auta však mohou využít i jiné kratší varianty,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.  

Most v Dubici bude zbourán a místo něj vyroste zcela nový, a to nejpozději do konce srpna letošního roku. činí .. korun. Zbourání starého mostu a postavení nového vychází jako nejefektivnější a zároveň nejhospodárnější řešení. Most byl v havarijním stavu a jeho oprava byla nevyhnutelná. Prosím tedy řidiče o trpělivost,“ dodal Sviták.

Mapa objízdných tras je v příloze. 

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419

dfagad