Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Železný Brod se promění ve Skleněné městečko, už po deváté

16. 09. 2015

Po deváté oslaví v Železném Brodě umění a dovednosti sklářů velkolepými slavnostmi Skleněné městečko. Výstavy, workshopy, tradiční sklářský trh nebo bohatý kulturní program zaplní město o víkendu 19. – 20. září. Slavnostní zahájení Skleněného městečka je na programu v sobotu od 10:00 hodin na schodišti železnobrodské sklářské školy, zúčastní se ho i radní pro školství Alena Losová, která převzala nad slavnostmi záštitu. Připojí se k ní také radní Vladimír Mastník.

Slavnosti patří k jedné z největších oslav sklářského řemesla v regionu. Už v pátek 18. září mohou zamířit na Pecha Kucha Night, vol. 14 do KC Kino Železný Brod, kde budou od 19:00 hodin prezentovány práce sklářských výtvarníků a designérů. Sobotní program začne už po deváté hodině ráno. Otevřena budou Muzeum a galerie Detesk či Městské muzeum v Železném Brodě, stejně tak i Městská galerie Vlastimila Rady nebo Minimuzeum skleněných betlémů v železnobrodské části Trávníky či sklářská škola. Ve všech těchto prostorách lidé uvidí výstavy a ukázky prací různých sklářských výtvarníků. Na Malém náměstí a v Jirchářské ulici rozloží stánkový prodej pod širým nebem rovněž výrobci a prodejci skla, sklářská škola otevře interaktivní dílny a na bleší trh se sklem a projekcemi mohou zájemci zajít například třeba do industriálního prostoru Šroubárna.

 V 11:00 hodin v sobotu bude také slavnostně zahájena výstava výsledků Letní sklářské dílny 2015, o hodinu později začne na sklářské škole Absolventský sraz u příležitosti 95. výročí založení školy. Od 17:00 hodin je naplánováno dalších zahájení výstavy, tentokrát „Studio Lhotský a hosté“.

Sklářské městečko otevře také některé provozovny sklářských firem – Sklo Bursa (dekorační sklo, možnost předvádění práce u kahanu), Železná 98, firemní prodejnu DT Glass s.r.o. (dekorační a technické sklo, předvádění práce u kahanu) na nábřeží Obránců míru, Muzeum, galerii a prodejnu Detesk (skleněné lahve, dekorační a technické sklo) na náměstí 3. května a Lampglas (vinuté perle a originální šperky) ve Štefánikově ulici.       

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215

dfagad